Banqup

Rozwijana przez Banqup platforma otwartej bankowości pozwala w łatwy sposób zintegrować się z systemami banków, i w ten sposób pozyskiwać dane z rachunków bankowych. To z kolei umożliwia Banqup i jego Partnerom świadczenie nowych usług, takich jak integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości czy też wsparcie MŚP w zarządzaniu płynnością finansową. Banqup umożliwia obecnie dostęp do banków z siedmiu europejskich rynków – Belgii, Irlandii, Węgier, Czech, Słowacji, Bułgarii i Polski. Kraje te nie są wybrane przypadkowo – w ten sposób platforma oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych europejskich standardów bankowych API.

Banqup oferuję również usługę TPP-as-a-service dla firm, dla których ubieganie się o licencję TPP jest zbyt czasochłonne lub po prostu biznesowo niepotrzebne, a chcą skorzystać z możliwości, jakie daje. TPP-as-a-service pozwala na dostęp do zagregowanych danych bankowych za pośrednictwem platformy banqUP, co pozwala innowatorom pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi open banking szybko, bez potrzeby wyrabiania licencji i konieczności samodzielnych integracji.

Zakres obsługi: 

 • Miniwarsztaty strategiczne
 • Opracowanie strategii komunikacyjnej
 • Media Relations – współpraca z mediami, przygotowywanie materiałów prasowych, aranżowanie wywiadów i spotkań z dziennikarzami
 • Prowadzenie działań w mediach społecznościowych
 • Dostarczanie treści na bloga firmowego
 • Aranżowanie obecności i obsługa na wydarzeniach branżowych
 • Doradztwo w zakresie komunikacji i marketingu

Współpraca od września 2019 r. do grudnia 2020 r.

Pierwotnie Banqup był systemem otwartej bankowości, stworzonym i rozwijanym przez polską spółkę Banqware. Znaliśmy markę z tego okresu, bo wówczas również dla niej pracowaliśmy. Gdy w 2020 r. została przejęta przez Unifiedpost Group,  stała się częścią powstającej platformy usług związanych z obiegiem dokumentów, uwierzytelnianiem i płatnościami. Nazwę Banqup zastosowano do nowego, globalnego produktu Unifiedpost Group.

Jako Profeina rozpoczęliśmy, a właściwie wznowiliśmy współpracę z marką Banqup kilka miesięcy po przejęciu, we wrześniu 2021 r. Jak zakomunikowaliśmy pivot? Jak przyzwyczailiśmy odbiorców do nowego Banqup? Tego dowiesz się z lektury naszego case study.

***

Banqup to wygodne narzędzie do zarządzania procesami administracyjnymi w firmie, przeznaczone dla przedsiębiorców i księgowych. Pozwala sporządzać i wysyłać faktury wychodzące, przyjmować, przechowywać i udostępniać faktury przychodzące oraz podpisywać elektronicznie dokumenty. Banqup umożliwia także podpięcie dowolnego europejskiego rachunku bankowego (dzięki posiadaniu licencji na usługi AiS i PiS) i dokonywanie płatności bezpośrednio z poziomu platformy. Twórcą Banqup jest belgijska firma Unifiedpost, która po przejęciu w 2020 r. polskiego fintechu Banqware rozwinęła swój system do fakturowania o usługi z zakresu open banking. Banqup to w pełni paneuropejskie rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, dostępne obecnie w kilku krajach europejskich, m.in. w Holandii, Belgii, Hiszpanii. 

Zakres obsługi: 

 • Opracowanie strategii PR i social media
 • Działania z zakresu content marketingu
 • Prowadzenie kanałów social media
 • Performance marketing
 • Media Relations – współpraca z mediami, przygotowywanie materiałów prasowych, aranżowanie wywiadów i spotkań z dziennikarzami

Współpraca od września 2021 r.