PayUkraine

PayUkraine to fintech oferujący tanie przelewy dla Ukraińców mieszkających w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Polska firma współpracuje m.in. z Orange i PrivatBank – największym ukraińskim bankiem – które oferują usługi PayUkraine swoim klientom.

Fintech jest odpowiedzią na problemy z przesyłaniem pieniędzy przez imigrantów z Ukrainy: aż 40% decyduje się na anachroniczne metody, jak przekazywanie gotówki kierowcom TIR-ów, autobusów czy pasażerom pociągów. Ci, którzy wybierają tradycyjną bankowość, natykają się na skomplikowane regulaminy i wysokie opłaty, m.in. za przewalutowanie. PayUkraine oferuje jasne zasady – najniższy kurs na rynku, niezmienna prowizja 6,99 zł, obsługa w ojczystym języku 24/7.

Zakres obsługi:

Profeina współpracuje z PayUkraine od września 2019 roku. Przez pierwsze miesiące zaaranżowała wiele rozmów z czołowymi liderami opinii i dziennikarzami, mając swój udział w sukcesie startupu podczas konferencji Impact Fintech i – dzięki działaniom lobbingowym agencji – uzyskując nominację do konkursu “Technologia roku Loan Magazine Awards”.

PayUkraine wywiad z money.pl

Do końca roku 2019 (czyli przez cztery pierwsze miesiące współpracy) Profeina doprowadziła do 100 publikacji medialnych, w tym m.in. Forbes, Fakt, Wywiad telewizyjny dla WP.pl, Parkiet, Polityka Insight i wielu innych.

Profeina prowadzi też działania wspierające otoczenie biznesowe klienta, m.in. organizując spotkania z potencjalnymi partnerami i najważniejszymi instytucjami finansowymi.

Rekomendacje:

Rekomendujemy współpracę z agencją PR Profeina. Choć współpracujemy dopiero kilka miesięcy (od września 2019 roku) w tym czasie agencja ulokowała nas w licznych mediach biznesowych, jak Forbes, Fakt, Parkiet, Gazeta Bankowa, Money.pl, Wyborcza.biz, Spidersweb.
Profeina włącza się również w działania lobbingowe i biznesowe: organizując spotkania na konferencjach czy aranżując nominacje do konkursów branżowych.

Evgeny Chamtonau, CEO, PayUkraine